Usługi

Strona główna

Usługi

Zakres usług i pomoc prawna online

Zdajemy sobie sprawę, że prawo oświatowe nie jest działem prawa, którym zajmuje się każdy adwokat lub radca prawny. Tym z Państwa, którzy mają możliwość spotkania się osobiście z Naszym zespołem prawników w siedzibie Naszej Kancelarii w Poznaniu lub też w oddziale we Wrześniu lub Jarocinie, serdecznie zapraszamy.

Jednak należy mieć na względzie, że nie każdy z Państwa ma możliwość bezpośredniego spotkania lub rozmowy z adwokatem czy radcą prawnym. Stąd też, w związku z niewielką liczbą prawników specjalizujących się w postępowaniu dyscyplinarnym nauczycieli oraz specjalistów zajmujących się szeroko pojętym prawem oświatowym, wychodząc Państwu naprzeciw oferujemy możliwość spotkania, udzielenia porady w formie online, co umożliwia Nam spotkać się za pomocą videołącza typu skype, czy zoom.

Kancelaria Prawna Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy z Poznania z oddziałem w Jarocinie i we Wrześni, oferuje udzielanie porad prawnych online w szerokim spektrum działania, w tym w szczególności w zakresie:

  1. obrona w postępowaniu dyscyplinarnym nauczyciela;
  2. porady prawnej udzielanej nauczycielom, rodzicom uczniów, dyrektorom szkół i przedszkoli;
  3. organizacji szkoleń w placówkach oświatowych;
  4. pomocy rodzicom.

Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku postępowania dyscyplinarnego wszczętego przeciwko nauczycielowi, prowadzone jest ono przez w pierwszej kolejności Rzecznika Dyscyplinarnego, a następnie Komisję Dyscyplinarną właściwą na terenie województwa, w którym zatrudniony jest nauczyciel. W konsekwencji sprawa nauczyciela może toczyć się przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym lub Komisją Dyscyplinarną we Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Opolu, Rzeszowie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Olsztynie, Szczecinie czy ostatecznie w Poznaniu.

Prawnicy Naszej Kancelarii posiadają liczne doświadczenie w reprezentacji w postępowaniu dyscyplinarnym przed Rzecznikiem oraz Komisjami Dyscyplinarnymi na ternie nie tylko Poznania, ale także innych miast.

Jaka forma kontaktu z adwokatem czy radcą prawnym jest najlepsza?

Forma kontaktu z zespołem Naszych prawników zależy wyłącznie od preferencji naszych Klientów.

Każdy z Państwa może indywidualnie zdecydować czy porada prawna mu udzielona ma odbyć się osobiście w siedzibie Naszej Kancelarii czy też online przez Internet za pomocą maila lub wideokonferencji przez Skype czy też przez telefon. Tak naprawdę, już podczas pierwszej rozmowy z Klientem nasi prawnicy dokonują wstępnej oceny, czy przedstawiony w trakcie rozmowy problem prawnym wymaga od niego konieczności osobistego spotkania czy też wystarczającym będzie rozmowa telefoniczna czy e-mailowa.

Jak skorzystać z oferowanej przez naszą Kancelarię porady prawnej online?

W celu uzyskania pomocy prawnej online lub przez telefon należy wykonać kilka nieskomplikowanych kroków:

  • Klient może zadzwonić do Kancelarii na numer tel. +48 61 2224963 lub 795 002 403 i wyjaśnić czego dotyczy sprawa, może również przesłać wiadomość e–mail wraz z opisem problemu prawnego oraz pytaniem na adres kancelaria@prawnikpoznanski.pl lub może skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Kancelarii w zakładce Kontakt,
  • podczas pierwszego kontaktu z Klientem, telefonicznie czy mailowo, prawnik Naszego zespołu poinformuje Klienta czy jesteśmy w stanie udzielić porady na dany temat drogą elektroniczną oraz zaproponuje wysokość wynagrodzenia za udzielenie porady prawnej,
  • po zaakceptowaniu wysokości wynagrodzenia, Klient zobowiązany jest do jego uiszczenia na rachunek bankowy Kancelarii: 70 1020 4027 0000 1502 1054 5541,
  • niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty, prawnik naszej Kancelarii skontaktuje się z Klientem oraz udzieli porady prawnej w sposób wybrany przez Klienta.

Regulamin świadczenia usług prawnych drogą elektroniczną

Każdy z naszych Klientów może samodzielnie zapoznać się z zasadami współpracy online, które to zostały ujęte w Regulaminie. Pamiętać należy, że korzystając z naszych usług prawnych świadczonych drogą elektroniczną, automatycznie Klient akceptuje warunki regulaminu. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z nim.